Co znamená design?

14.10.2015 Články 2007-15

S tímto pojmem se poprvé setkáváme v 19. století v souvislosti s průmyslovým boomem. Tradiční rukodělné postupy - co kus to originál - v té době nahrazují unifikované průmyslové výrobky. Ve snaze stlačit cenu na minimum však trochu zapomínají na estetickou stránku věci.

Reakcí na tuto často nevzhlednou a lacinou jednotu je právě design, tedy výtvarný nebo umělecký návrh užitkových předmětů. Hlavní důraz přitom spočívá na propojení jejich funkční a estetické stránky.
Význam slova design se od té doby značně posunul. V dnešní době zahrnuje nejen estetiku užitných předmětů, ale také grafické návrhy inzercí, obalů výrobků, korporátní identitu jednotlivých značek atp. Jde o široce rozvětvené území, které úzce souvisí s reklamou.

Co znamená Perfecto design?

Perfecto design si z předchozích fází vývoje bere to, co pokládá za nejlepší. Na jednu stranu nezapomíná zohledňovat cenu, která byla klíčovým faktorem začátků průmyslové výroby. Na druhou stranu pro Vás vybírá jen takové užitkové výrobky, u kterých hraje estetika klíčovou roli.
Aby byl výsledný design skutečně perfektní, k estetice a nízké ceně přidáváme navíc ohled na kvalitu a to jak samotných výrobků, tak i služeb. Místo, které bylo v minulosti z nejrůznějších důvodů příčinou nervozity a blbé nálady, se jen těžko mění v oázu relaxace a klidu. Skutečný odpočinek skýtá jen návštěva takové koupelny, která znovu a znovu připomíná svůj dobrý původ.

Pokud se vám článek líbí, sdílejte ho s přáteli

 

Podobné články

 
Zajímavé odkazy
14.10.2015 Články 2007-15

Odkazy na stránky, které by mohly zajímat všechny zájemce o design, kutilství a vybavování domácnosti vůbec: Nářadí, Hitachi, šroubováky, brusky, tmely ...Realt.cz, reality, bydlení, fotogalerie, inspirace ... Dřevěný nábytek Šafr vše ze dřeva - masivní nábytek, postele, skříně, matrace, komody, hračky, stoly, židle-nízké ceny,vysoká kvalita.Hypocentrum Modré pyramidy - pro každého, kdo řeší financování bydleníPokud máte jakékoliv odkazy, které by mohly zajímat návštěvníky našich stránek a souvisejí s naším oborem, budeme velmi rádi, pokud nám je poskytnete například přes kontaktní formulář n...

 
Vděčné i věčné koupelnové doplňky chromové
14.10.2015 Články 2007-15

Chromové koupelnové doplňky jsou vděčným prvkem každé koupelny i toalety. Hlavní předností koupelnových doplňků chromových je snadná kombinovatelnost s ostatním nezbytným vybavením, jako jsou vodovodní baterie. Hned na druhém místě musíme jmenovat odolnost chromu proti mechanickému poškození, rzi i vodnímu kameni. To je ostatně důvod, proč k tomuto materiálu sahají návrháři při výrobě baterií, které jsou účinkům vody vystaveny nejvíc.Chrom vždy najde uplatněníSnad žádnému jinému materiálu není v koupelně věnován tak velký prostor, jako chromu. Důkaz nabízí koupelnové doplňky chromové. Tyto dop...

 
Designové koupelnové doplňky
14.10.2015 Články 2007-15

O designových koupelnových doplňcích můžeme hovořit až v posledních letech. V minulosti totiž oblast designových koupelnových doplňků připomínala spíše počátky průmyslové revoluce. Doplňky byly chápány na doplnění prázdných míst v koupelně a jejich estetika nehrála prakticky žádnou roli. Tato doba už je naštěstí dávno pryč.Návrhářská studia si uvědomila význam detailu. Designové doplňky do koupelny jsou důležitým prvkem, který dokáže podtrhnout a dotvořit vzhled každé koupelny. Právě proto jsou dnes byť i na nejmenší háček na ručníky povoláváni designéři světových jmen.S doplňky „nebejvávalo d...

Chci informovat o všem, co mě zajímá

Nejnovější dění ze světa koupelen.

Koupelnové studio

Zobrazit na mapě

Jeseniova 1164/47, 13000 Praha 3

Otevírací doba:

PO–ČT: 10.00–18.30PÁ: 10.00–17.00SO–NE: 10.00–13.30 (dnes zavřeno), Zavřeno

Aktuální nabídka...Víc než jen prodejna...
 277 277 911  / PONDĚLÍ 10.00–18.30
 
 
  obsah košíkupočet:0 kscena:0
 
   

Copyright © 2007-2020 by Www.perfecto.cz - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních informací (GDPR)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.OK