Schůzka s koupelnovým designérem: Tipy, jak se nejlépe připravit

En Suite
23.7.2013 Články 2007-15

Čeká vás výstavba nové koupelny nebo rekonstrukce stávající koupelny a rozhodli jste se využít odborné pomoci designérů? Jistě vás bude zajímat, jak taková schůzka s designérem probíhá. Poradíme vám, jak se na návštěvu designéra dostatečně připravit, aby vám byly poskytnuty ty nejlepší služby a navržena koupelna vašich snů. Vše, co potřebujete vědět, se dozvíte v tomto článku!

Moderní koupelna MUSK - dokonalá imitace dřeva

Osobní schůzka s designérem obvykle probíhá v prostorách designového studia formou přátelského rozhovoru. Aby se vaše představa o koupelně „po svém" do posledního puntíku naplnila, měl by se designér - profesionál zajímat o vaše představy, očekávání a požadavky na praktické využití a vybavení koupelny, a zároveň o to, co se vám nelíbí, nemáte rádi, nebo čeho byste se chtěli vyvarovat. Dále také, jaký je váš životní styl, kolik času v koupelně trávíte, jestli v koupelně rádi relaxujete nebo využíváte koupelnu i k jiným činnostem než je primárně osobní hygiena - např. k praní či sušení prádla aj. Důležitá je samozřejmě i vaše představa o investované částce.

Jedině tak vám designér navrhne nejvhodnější styl interiéru, správně zkombinuje materiály, sladí koupelnové vybavení, zvolí příjemné barvy či dekory, tedy vymyslí řešení přesně podle toho, co právě potřebujete k vaší plné spokojenosti.

Elegantní koupelna GLAM


TIP: Pamatujte, designér či architekt vám poradí lépe než kdokoli jiný, ale poslední slovo máte vždy Vy!


Abyste se ve své nové koupelně cítili příjemně a byli s jejím dispozičním řešením i vybavením maximálně spokojení, doporučujeme přidržet se několika následujících tipů:

1. Začněte u staré koupelny

Před samotným zahájením výstavby či rekonstrukce, kriticky zhodnoťte vaší současnou koupelnu - co se vám líbí, dobře používá a rádi byste zachovali i do budoucna, a naopak, co vás při každodenním pobytu v koupelně irituje, co byste rádi změnili, případně co postrádáte. Nezapomeňte na potřeby a zvyklosti ostatních členů domácnosti, také oni budou novou koupelnu používat.

Moderní koupelna DECENT VIOLA

2. Ujasněte si představu o vzhledu koupelny

Zkušený designér vám zcela určitě navrhne optimální dispoziční řešení koupelny, ale to, jak bude interiér koupelny vypadat, záleží především na vašem vkusu. Pokud váháte, který styl interiérového designu je pro vaši koupelnu ten pravý, není pro začátek nic snadnějšího než prohlédnout si fotogalerii koupelen na internetu nebo prolistovat časopisy o bydlení. Čím se jednotlivé interiérové styly koupelen vyznačují a jak je správně kombinovat, se dočtete v jednom z našich článků.

Elegantní koupelna KOMA

3. Vyberte si to pravé koupelnové studio

Průběh osobních schůzek s designérem se může u jednotlivých koupelnových studií lišit. Pokud si i po zhlédnutí fotografií koupelen na internetu nebo v časopisech nevíte rady, který interiérový styl je pro vaše spokojené „koupelnování" nejvhodnější, doporučujeme obrátit se na zkušeného designéra s individuálním přístupem. Společně s Vámi projde typové vizualizace koupelen, představí vám charakteristické prvky a na základě vašich představ a vkusu pomůže vybrat nejlepší možné řešení.


TIP: Nebojte se sdělit své myšlenky a dát najevo své emoce, jedině tak se vaše sny o koupelně „po svém" stanou skutečností!


Moderní koupelna EN SUITE

4. Co nejpřesněji zmapujte dispozice koupelny

Ještě než navštívíte vybrané koupelnové studio a domluvíte si schůzku s designérem, připravte si kopii půdorysu koupelny. Pokud jej nemáte, nezoufejte, postačí vám běžný svinovací metr, papír a některá z psacích potřeb. Předkreslete si půdorys a naznačte, jak je koupelna v bytě situována. Do plánku zapište rozměry - délku a tloušťku stěn a výšku stropu. Nezapomeňte vyznačit všechny dveře, okna, radiátory, odpady, přívody vody a elektřiny, ale také výklenky či přizdívky, včetně jejich rozměrů.

V případě podkrovní koupelny, zmapujte šikminy - tedy změřte výšku jednotlivých stěn a zjistěte tloušťku zdí. Pokud nemáte dostatek volného času nebo byste raději tuto práci přenechali zkušeným odborníkům, i to je možné. Některá koupelnová studia nabízejí zmapovaní dispozic koupelny nebo bytového jádra jako jednu ze zpoplatněných služeb.

Podkrovní koupelna RESORT

5. Zvažte reálné možnosti vašeho rozpočtu

A na závěr otázka - bez čeho nelze žádnou koupelnu zrealizovat či zrekonstruovat? Ano, tušíte správně, bez finančních prostředků! Ať už se rozhodnete využít vlastních úspor či bankovní půjčky, v obou případech doporučujeme kriticky se zamyslet a stanovit si reálnou výši finančních prostředků, kterou jste ochotni a zároveň schopni, do celkové výstavby nové či rekonstrukce staré koupelny investovat.

Je velmi důležité uvědomit si, že realizace koupelny nespočívá pouze v „ad hoc" nákupu koupelnového vybavení, ale souvisí s řadou stavebních a řemeslných prací a jinými, nezbytně důležitými, činnostmi, které se podílejí na výši konečného rozpočtu. Přínosné informace o rozpočtu koupelny se dočtete v naší Poradně, v jednom z článků.


TIP: Díky službě Perfecto design Návrh koupelny ZDARMA snadno proměníte vaše sny o koupelně „po svém" ve skutečnost!


Autor: Jana Sloupová
Perfecto design

Pokud se vám článek líbí, sdílejte ho s přáteli

 

Podobné články

 
Zajímavé odkazy
14.10.2015 Články 2007-15

Odkazy na stránky, které by mohly zajímat všechny zájemce o design, kutilství a vybavování domácnosti vůbec: Nářadí, Hitachi, šroubováky, brusky, tmely ...Realt.cz, reality, bydlení, fotogalerie, inspirace ... Dřevěný nábytek Šafr vše ze dřeva - masivní nábytek, postele, skříně, matrace, komody, hračky, stoly, židle-nízké ceny,vysoká kvalita.Hypocentrum Modré pyramidy - pro každého, kdo řeší financování bydleníPokud máte jakékoliv odkazy, které by mohly zajímat návštěvníky našich stránek a souvisejí s naším oborem, budeme velmi rádi, pokud nám je poskytnete například přes kontaktní formulář n...

 
Vděčné i věčné koupelnové doplňky chromové
14.10.2015 Články 2007-15

Chromové koupelnové doplňky jsou vděčným prvkem každé koupelny i toalety. Hlavní předností koupelnových doplňků chromových je snadná kombinovatelnost s ostatním nezbytným vybavením, jako jsou vodovodní baterie. Hned na druhém místě musíme jmenovat odolnost chromu proti mechanickému poškození, rzi i vodnímu kameni. To je ostatně důvod, proč k tomuto materiálu sahají návrháři při výrobě baterií, které jsou účinkům vody vystaveny nejvíc.Chrom vždy najde uplatněníSnad žádnému jinému materiálu není v koupelně věnován tak velký prostor, jako chromu. Důkaz nabízí koupelnové doplňky chromové. Tyto dop...

 
Designové koupelnové doplňky
14.10.2015 Články 2007-15

O designových koupelnových doplňcích můžeme hovořit až v posledních letech. V minulosti totiž oblast designových koupelnových doplňků připomínala spíše počátky průmyslové revoluce. Doplňky byly chápány na doplnění prázdných míst v koupelně a jejich estetika nehrála prakticky žádnou roli. Tato doba už je naštěstí dávno pryč.Návrhářská studia si uvědomila význam detailu. Designové doplňky do koupelny jsou důležitým prvkem, který dokáže podtrhnout a dotvořit vzhled každé koupelny. Právě proto jsou dnes byť i na nejmenší háček na ručníky povoláváni designéři světových jmen.S doplňky „nebejvávalo d...

Chci informovat o všem, co mě zajímá

Nejnovější dění ze světa koupelen.

Koupelnové studio

Zobrazit na mapě

Jeseniova 1164/47, 13000 Praha 3

Otevírací doba:

PO–ČT: 10.00–18.30PÁ: 10.00–17.00SO–NE: 10.00–13.30 (tento týden zavřeno), Zavřeno

Aktuální nabídka...Víc než jen prodejna...
 277 277 911  / dnes 10.00–18.30
 
 
  obsah košíkupočet:0 kscena:0
 
   

Copyright © 2007-2020 by Www.perfecto.cz - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních informací (GDPR)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.OK