Na co si dát pozor při výběru vodovodní baterie?

28.8.2015 Návody

V první řadě se rozhodněte, jaký chcete typ ovládání. Nejběžnější vodovodní baterie je páková. Lehce ji ovládnete i jednou rukou a navíc snadno nastavíte správnou teplotu vody. Kohoutková baterie má své věrné zastánce, i když se prokázalo, že úsporu žádnou nepřináší. Třetí typ představuje bezdotyková neboli senzorová baterie, která je oblíbená především ve veřejných prostorách. Své opodstatnění ovšem má i ve velkých rodinách nebo tam, kde cítíte oprávněnou obavu z přenosu bakterií. Čtvrtý typ je termostatická baterie, která umožňuje nastavit a zafixovat teplotu na požadovaném stupni. Posledním typem je ovládání progresivní, které do jisté míry kombinuje vlastnosti páky a kohoutků. Páčkou nejprve určujete průtok studené vody. Teprve když ji pustíte naplno, studená voda se začne mísit s teplou.

Ačkoli se výrobci předhánějí ve vymýšlení stále nových a důmyslnějších ovládání, stále je z 10 prodaných baterií 7 s pákou a 2 s kohoutky. Jen 1 baterie z 10 má některé z inovativních ovládání.

Zabývejte se tím, co je uvnitř

Jakmile máte jasno v typu ovládání, můžete se začít zabývat kvalitou baterie. U pákové a senzorové baterie je klíčovým prvkem kartušKartuš má na starosti směšování teplé a studené vody. Standardně se vyrábí buď z plastu, nebo keramiky.

Plastové kartuše vám jednoduše nedoporučujeme. Jejich životnost není příliš dlouhá. Kvalitní vodovodní baterie je vybavená keramickou kartuší. Veškeré baterie, které nabízíme, mají keramické kartuše a navíc záruku prodlouženou na 5 let.

Jak vysoko umístit podomítkovou umyvadlovou baterii?

Odpovídáme v našem rychlém tipu.

Pokud se vám článek líbí, sdílejte ho s přáteli

Miloš Vladykaprojekt manager Perfecto design s.r.o.Úspěšný absolvent ČVUT Miloš působil jako projektant, hlavní inženýr projektu, technický dozor investora a projektový manažer pro nejrůznější národní i nadnárodní společnosti. Od roku 2012 si jako koordinátor Koupelnového studia Perfecto design ověřuje, že řídit lidi může být občas mnohem větší zábava než řídit projekty.

 

Podobné články

Na co si dát pozor při výběru vodovodní baterie?
28.8.2015 Návody

V první řadě se rozhodněte, jaký chcete typ ovládání. Nejběžnější vodovodní baterie je páková. Lehce ji ovládnete i jednou rukou a navíc snadno nastavíte správnou teplotu vody. Kohoutková umyvadlová baterie má své věrné zastánce, i když se prokázalo, že úsporu....

 
 

Chci informovat o všem, co mě zajímá

Nejnovější dění ze světa koupelen.

Koupelnové studio

Zobrazit na mapěVíce o showroomu

Jeseniova 1164/47, 13000 Praha 3

Otevírací doba:

PO–ČT: 10.00–18.00PÁ: 10.00–17.00

Stojí za to ...Stavte se ...
 277 277 911  / ZÍTRA 10.00–18.00
 
 
  obsah košíkupočet:0 kscena:0
 
   

Copyright © 2007-2021 by Www.perfecto.cz - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních informací (GDPR)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.OK