Jak na sifon

Viditelný sifon u umyvadla na toaletě
28.8.2015 Návody

Už dávno neplatí, že sifon je nutné, bílé, plastové zlo, na které jsme nuceni se dívat. Moderní sifony mohou být nejen dokonale funkční a designové, ale navíc i odolné proti vnějšímu poškození. Jak? Tím, že je jednoduše schováte pod omítku.

S čím začít

Před pořizováním sifonu si jako první položte otázku: kam přijde? Zda do skřínky anebo bude na očích. Dál se ptejte, zda bude umyvadlo užívat jen několik osob anebo je určené pro velké množství lidí, zda může být sifon v libovolném provedení anebo existují nějaké speciální požadavky například, zda nesmí bránit v pohybu osobám na vozíku. Podle odpovědí na tyto otázky postupujte při výběru.

Tam, kde sifon nebude vidět, protože bude schovaný ve skříňce, můžete volit tradiční plastové provedení. Pokud však chcete co nejvíce prostoru ve skřínce pro praktické využití, ptejte se po chytře tvarovaných, nábytkových sifonech, které šetří místo. Tam, kde bude sifon naopak vidět, třeba u závěsného umyvadla, vybírejte designové, celokovové sifony ve tvaru, který si rozumí s vybavením vaší koupelny anebo sifony podomítkové, které nebudou vůbec vidět.

Sifon doporučujeme v každém případě pořizovat spolu s umyvadlem. Předejdete tím další otázce, zda bude nutné ho upravit, což některé sifony neumožňují.          

Jak vlastně funguje

Sifon funguje na poměrně jednoduchém principu. Voda z výpusti vede spádem do kolínka, kde zůstává, pouze se při každém použití umyvadla pročistí a vymění. Stálá úroveň hladiny v ohybu tvoří dokonalou pachovou izolaci odpadu, do kterého ústí druhé rameno  sifonu. Odpad přitom může být v zemi nebo vést do odpadního potrubí, jako je tomu u domů s více bytovými jednotkami.

Flexi sifonVýhody i nevýhody flexi sifonu

Flexi sifon je mimořádně levný. Jeho pohyblivé kolínko můžete různě tvarovat. To je bezesporu výhodou, zvlášť při napojování. Tvarovatelnost ovšem zároveň znamená, že plast, ze kterého je vyrobený, není tak pevný jako u ostatních typů sifonů. Menší pevnost rovná se větší náchylnost k prasknutí, například při použití agresivní chemie. Pokud nejste v situaci, která jednoznačně vyžaduje použití flexi sifonu, jednoduše vám ho nedoporučujeme. 

Co dělat, pokud nefunguje správně

Ucpaný sifon můžete uvolnit pomocí vhodného přípravku. Většina z nich ovšem funguje na bázi silné chemie. S ohledem na životní prostředí je používejte, jen pokud je to opravdu nutné. Výrobce to doporučuje cca 3x do roka.

V některých případech může být na vině špatné odvětrávání. Zvláště domy s více bytovými jednotkami musí být odvětrávané svrchu. Při konstrukční či jiné závadě může vznikat tendence k odsávání vzduchu ze sifonů, které potom nedokáží dostatečně plnit svou roli. Pokud zápolíte se zápachem z odpadu dlouhodoběji a standardní postupy nepomáhají, doporučujeme vyhledat odborníky na strojní čištění a revizi kanalizace, kteří by měli zanalyzovat příčinu a přijít s účinným řešením.    

Pokud se vám článek líbí, sdílejte ho s přáteli

Boris Hercingerproduktový specialista Perfecto design s.r.o.Během 20 let své spanilé jízdy projel Boris nejrůznější firmy v oblasti obkladů, dlažeb a sanity, aby nakonec zaparkoval v Perfecto design. Kromě motorkářství a motorek, které jsou jeho největší vášní, ve svém volnu brázdí krajinu alespoň na stránkách knih či před obrazovkou u dokumentů o přírodě.

 

Podobné články

Pisoáry Nova TOP Pico
Výhody a nevýhody pisoárů
9.10.2015 Návody

Pisoár neboli urinál patří mezi standardní vybavení veřejných toalet. V posledních letech se stává čím dál oblíbenějším a vyhledávanějším funkčním doplňkem soukromých koupelen. Je to vcelku pochopitelné. Pisoár je rychlý a v domácím prostředí také velmi hygienický. Na světě existují také pisoáry pro....

Umyvadlo Shakia s odtokovou drážkou
Varianty a úskalí umyvadlových odtoků
9.10.2015 Návody

Nejběžnější typ odtoku představuje výpusť. K tomu, jak ji vybírat, existují 4 snadná pravidla. U moderních umyvadel se velmi často setkáte s kreativně pojatými odtoky či nejrůznějšími designovými krytkami. Ať už mají jakýkoli tvar a provedení, jedno mají společné: pod každou designovou odtokovou drážkou či krytkou najdete...

bidet_bidetova_sedatko_bidetova_sprska
Bidet vs bidetové sedátko vs bidetová sprcha
9.10.2015 Návody

Účel bidetu, bidetového sedátka a bidetové spršky je stejný. Který z výrobků je ale lepší? Jednoduchá odpověď zní: pro každého něco jiného. Zastánci bidetu budou nejspíš argumentovat tím, že bidet tu byl první. I když je ve velké části světa naprostou samozřejmostí, u nás ho stále vnímáme jako luxusní zboží, které si mohou dopřát jen majitelé velkých koupelen. V něčem mají pravdu. Bidet je ze všech tří variant...

Chci informovat o všem, co mě zajímá

Nejnovější dění ze světa koupelen.

Koupelnové studio

Zobrazit na mapě

Jeseniova 1164/47, 13000 Praha 3

Otevírací doba:

PO–ČT: 10.00–18.30PÁ: 10.00–17.00SO–NE: 10.00–13.30 (tento týden zavřeno), Zavřeno

Aktuální nabídka...Víc než jen prodejna...
 277 277 911  / dnes 10.00–18.30
 
 
  obsah košíkupočet:0 kscena:0
 
   

Copyright © 2007-2020 by Www.perfecto.cz - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních informací (GDPR)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.OK