Jak se vyznat v nabídce umyvadel a podle čeho je vybírat?

Jak si vybrat umyvadlo
9.10.2015 Návody

Závěsné, zápusné, na desku nebo do desky? Z keramiky, skla, litého mramoru nebo snad smaltované? S ostrými hranami nebo celé oblé? S otvorem pro přepad a vodovodní baterii anebo bez? Kdo se má v tak široké nabídce umyvadel vyznat? A čím se vlastně při výběru řídit?

Nejjednodušší odpovědí na tyto otázky jste vy sami. Co člověk, to jiný vkus, požadavky, potřeby a očekávání. Spíše než hledat nějakou obecně platnou odpověď, je lepší položit si několik otázek a z odpovědí na ně správné řešení prostě odvodit.  Tak jako jsme to udělali my. Snad vám následující řádky plné otázek a možných odpovědí poslouží jako vodítko či inspirace i při výběru vašeho umyvadla.

1. Chcete umyvadlo jen na mytí rukou?

Ano – potom můžete vybírat z celého spektra mělkých, netradičně tvarovaných designových umyvadel.  

Ne – v tom případě doporučujeme vybírat spíše mezi hlubokými umyvadly, umyvadly s přepadem či umyvadly s výpustí, která jde spolehlivě uzavřít.

2. Kolik prostoru potřebujete na doplňky?

Mnoho – vybírejte umyvadla, která mají velkou odkládací plochu, anebo naopak nechávají co nejvíc prostoru pro skříňku pod umyvadlo.

Málo – v tom případě můžete sáhnout po hlubokém zápustném umyvadle,či umyvadle, které žádný prostor pro doplňky neponechává.

3. Kolik osob bude umyvadlo užívat?

Mnoho – rozhodně doporučujeme umyvadla z materiálu, který je odolný anebo jde opravit. Vlastnostem umyvadel věnujeme samostatný článek. Uvažovat můžete také o možnosti dvojumyvadla.

Málo – můžete volit i netradiční design a choulostivější materiály jako je sklo.

4. Chcete zachovat stejný design v celé koupelně?

Ano – potom vybírejte umyvadlo v kolekci, která zahrnuje i další sanitární vybavení, např. WCA.

Ne – v tom případě můžete volit z celého spektra unikátních a ojedinělých tvarů či materiálů. 

5. Můžete při pořizování umyvadla významným způsobem zasahovat do zdi?

Ano – vaše možnosti se rozšiřují, můžete vybírat umyvadla bez otvoru na vodovodní baterii , ke kterým přijde podomítková baterie.

Ne – volte umyvadlo, které má otvor pro vodovodní baterii anebo to, které přijde na desku spolu s vysokou umyvadlovou baterií.

Pokud se vám článek líbí, sdílejte ho s přáteli

 

Podobné články

Pisoáry Nova TOP Pico
Výhody a nevýhody pisoárů
9.10.2015 Návody

Pisoár neboli urinál patří mezi standardní vybavení veřejných toalet. V posledních letech se stává čím dál oblíbenějším a vyhledávanějším funkčním doplňkem soukromých koupelen. Je to vcelku pochopitelné. Pisoár je rychlý a v domácím prostředí také velmi hygienický. Na světě existují také pisoáry pro....

Umyvadlo Shakia s odtokovou drážkou
Varianty a úskalí umyvadlových odtoků
9.10.2015 Návody

Nejběžnější typ odtoku představuje výpusť. K tomu, jak ji vybírat, existují 4 snadná pravidla. U moderních umyvadel se velmi často setkáte s kreativně pojatými odtoky či nejrůznějšími designovými krytkami. Ať už mají jakýkoli tvar a provedení, jedno mají společné: pod každou designovou odtokovou drážkou či krytkou najdete...

bidet_bidetova_sedatko_bidetova_sprska
Bidet vs bidetové sedátko vs bidetová sprcha
9.10.2015 Návody

Účel bidetu, bidetového sedátka a bidetové spršky je stejný. Který z výrobků je ale lepší? Jednoduchá odpověď zní: pro každého něco jiného. Zastánci bidetu budou nejspíš argumentovat tím, že bidet tu byl první. I když je ve velké části světa naprostou samozřejmostí, u nás ho stále vnímáme jako luxusní zboží, které si mohou dopřát jen majitelé velkých koupelen. V něčem mají pravdu. Bidet je ze všech tří variant...

Chci informovat o všem, co mě zajímá

Nejnovější dění ze světa koupelen.

Koupelnové studio

Zobrazit na mapěVíce o showroomu

Jeseniova 1164/47, 13000 Praha 3

Otevírací doba:

PO–ČT: 10.00–18.00PÁ: 10.00–17.00

Stojí za to ...Stavte se ...
 277 277 911  / dnes 10.00–18.00
 
 
  obsah košíkupočet:0 kscena:0
 
   

Copyright © 2007-2021 by Www.perfecto.cz - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních informací (GDPR)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.OK