Jak si správně vybrat sprchovou zástěnu

Sprchová zástěna GILDA
20.4.2010 Články 2007-15

Výběr sprchové zástěny či koutu – s těmito tipy to zvládnete jednoduše ...

Budujete koupelnu od píky nebo "pouze" ladíte detaily? Výsledky vašeho snažení při rekonstrukci či budování koupelny nejsou dány jen investovanou částkou, ale také tím, jestli se musíte držet stávajícího stavu (například bydlíte-li v pronájmu a rozsáhlejší stavební úpravy jsou mimo diskusi či se vám nechce do cizího majetku příliš investovat) nebo zda si budujete místo vlastní relaxace a jediné, čím jste omezeni, je velikost prostoru. V obou případech pro vás máme několik skvělých tipů!

Jak velký kout a vstupní otvor si vybrat

Velikost sprchového koutu je přímo úměrná prostorovým možnostem celé koupelny a potřebám jednotlivých členů domácnosti. Při volbě velikosti doporučujeme zejména vzít v úvahu pohodlnost vstupu do sprchového koutu. Z vlastní zkušenosti doporučujeme, aby šíře vstupu do koutu byla zhruba na šíři ramen nebo o něco málo větší. Nejen, že se vám bude sprchovou zástěnou dobře do koutu vstupovat, ale i samotné sprchování pro vás bude příjemným zážitkem a nebude spojeno s pocity klaustrofobie.

Velikost koutu je přímo úměrná prostorovým možnostem celé koupelny

Sprchový kout s vaničkou

U většiny sprchových zástěn existuje možnost propojení se sprchovou vaničkou nebo instalace přímo do podlahy či zděné obezdívky koutu. Každá z variant má své a obě mohou vypadat velmi pěkně a být i dobře funkční.

Větainu sprchových zástěn je možné propojit se sprchovou vaničkou nebo instalace přímo do podlahy či zděné obezdívky koutu.

Při volbě sprchového koutu se sprchovou vaničkou je nezbytně nutné důkladně porovnat, zda má vanička rozměry vhodné pro použití s danou zástěnou. To platí zejména pro vaničky atypických tvarů – s čtvrtkruhovým vstupním otvorem, s pětiúhelníkovým půdorysem atd. Kde vaničku či vyzdívku měřit ukazují následující obrázky.

Místa zaměření čtvercové sprchové vaničky

 

 

  • U tohoto typu koutu si vždy změřte přesné rozměry uprostřed obou stran čtverce jak je naznačeno na obrázku.
 
  • Při umístění sprchového koutu ve zděném výklenku dbejte na přesné zaměření šířky výklenku ve třech různých výškách – nízko, uprostřed a nahoře.
  • Pokud používáte obklady, musíte vzít v potaz, zda bude vanička i zástěna přiléhat na tyto obklady nebo přímo na zdivo.
 
  • U čtvrtkruhového vstupu se zaměřte na naznačené rozměry a zejména na zaoblení vstupního oblouku, aby jej bylo možné použít s vámi vybranou zástěnou.

Sprchový kout bez vaničky

Okrasný roat TECE

Pokud se rozhodnete pro vytvoření sprchového koutu bez samostatné vaničky, dbejte zejména na volbu správné dlažby. Tato dlažba by měla být opatřena protiskluzovou vrstvou tak, abyste předešli případnému nebezpečí uklouznutí a v důsledku toho zranění. Kromě výběru dlažby také bude nutné vybrat odtokový žlábek či rošt. Nabídka okrasných lišt i žlábků je v současnosti velmi široká, proto jistě nebude problém si dobře vybrat. U nás si můžete vybírat například z nabídky renomovaného německého výrobce TECE.

Před vlastní pokládkou dlažby ještě pamatujte na dostatečný sklon směřující k odtokovému kanálku!

Materiály rámů sprchových zástěn

Pojezdy série PULL&CLEAN

Rámy námi prodávaných zástěn se vyrábějí z lehké a vysoce odolné hliníkové slitiny (technické označení 6060 T5- UNI 9006/1). Na přání zákazníka mohou být dodány v jekékoliv barvě palety RAL. Tento požadavek je však třeba zanést do objednávky.

Kromě rámu samotného je velmi důležitý i systém pojezdů, které zajišťují hladké otevírání a zavírání dveří zástěny. V tomto je specifická série PULL & CLEAN (přeneseně "POSUŇ a ČISTI"), která má ve svých pojezdech zabudovaný systém automatického čištění pojezdové drážky.

Také spojovací materiál by měl být vyroben z odolných materiálů. Například dodavatel Aqua&Vetro vyrábí spojovací šrouby výhradně z narezové oceli typu INOX AISI 304, která má vynikajicí vlastnosti co do odolnosti vůči vodě i tepelným a mechanickým vlivům.

Výplně - je libo sklo nebo plast?

Na trhu je dnes k dispozici mnoho materiálů, pro výplně vanových a sprchových zástěn se ale nejčastěji používají sklo nebo plast. Kromě těchto ještě existují různé druhy akrylátových materiálů, které jsou ušlechtilou variantou právě běžných plastů.

Ve většině parametrů vítězí před běžnými plasty pochopitelně sklo. Do sprchových zástěn se obvykle dává odolné bezpečnostní sklo, takže ho lze velmi těžko rozbít, ale když k tomu dojde, rozsype se na malé drobné kousky bez ostrých hran, podobně jako to známe u autoskel.

Výrobce Aqua & Vetro, jehož sprchové zástěny můžete nalézt v našem katalogu, tato skla navíc opatřuje speciální povrchovou úpravou, takže se na skle nedrží voda a údržba takové zástěny je pak opravdu snadná.

Ukázky zástěn od italského výrobce Aqua&Vetro

Sprchová zástěna AMBRA (PULL&CLEAN) Sprchová zástěna ASIA (PULL&CLEAN) Sprchová zástěna CLEO (PULL&CLEAN) Sprchová zástěna EROS (PULL&CLEAN)

Inspirujte se dalšími sprchovými zástěnami! Prohlédnout si je můžete ve fotogalerii na našem facebookovém profilu.

Pokud se vám článek líbí, sdílejte ho s přáteli

 

Podobné články

 
Zajímavé odkazy
14.10.2015 Články 2007-15

Odkazy na stránky, které by mohly zajímat všechny zájemce o design, kutilství a vybavování domácnosti vůbec: Nářadí, Hitachi, šroubováky, brusky, tmely ...Realt.cz, reality, bydlení, fotogalerie, inspirace ... Dřevěný nábytek Šafr vše ze dřeva - masivní nábytek, postele, skříně, matrace, komody, hračky, stoly, židle-nízké ceny,vysoká kvalita.Hypocentrum Modré pyramidy - pro každého, kdo řeší financování bydleníPokud máte jakékoliv odkazy, které by mohly zajímat návštěvníky našich stránek a souvisejí s naším oborem, budeme velmi rádi, pokud nám je poskytnete například přes kontaktní formulář n...

 
Vděčné i věčné koupelnové doplňky chromové
14.10.2015 Články 2007-15

Chromové koupelnové doplňky jsou vděčným prvkem každé koupelny i toalety. Hlavní předností koupelnových doplňků chromových je snadná kombinovatelnost s ostatním nezbytným vybavením, jako jsou vodovodní baterie. Hned na druhém místě musíme jmenovat odolnost chromu proti mechanickému poškození, rzi i vodnímu kameni. To je ostatně důvod, proč k tomuto materiálu sahají návrháři při výrobě baterií, které jsou účinkům vody vystaveny nejvíc.Chrom vždy najde uplatněníSnad žádnému jinému materiálu není v koupelně věnován tak velký prostor, jako chromu. Důkaz nabízí koupelnové doplňky chromové. Tyto dop...

 
Designové koupelnové doplňky
14.10.2015 Články 2007-15

O designových koupelnových doplňcích můžeme hovořit až v posledních letech. V minulosti totiž oblast designových koupelnových doplňků připomínala spíše počátky průmyslové revoluce. Doplňky byly chápány na doplnění prázdných míst v koupelně a jejich estetika nehrála prakticky žádnou roli. Tato doba už je naštěstí dávno pryč.Návrhářská studia si uvědomila význam detailu. Designové doplňky do koupelny jsou důležitým prvkem, který dokáže podtrhnout a dotvořit vzhled každé koupelny. Právě proto jsou dnes byť i na nejmenší háček na ručníky povoláváni designéři světových jmen.S doplňky „nebejvávalo d...

Chci informovat o všem, co mě zajímá

Nejnovější dění ze světa koupelen.

Koupelnové studio

Zobrazit na mapě

Jeseniova 1164/47, 13000 Praha 3

Otevírací doba:

PO–ČT: 10.00–18.00PÁ: 10.00–17.00

Aktuální nabídka...Víc než jen prodejna...
 277 277 911  / dnes 10.00–18.00
 
 
  obsah košíkupočet:0 kscena:0
 
   

Copyright © 2007-2021 by Www.perfecto.cz - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních informací (GDPR)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.OK