Jak vyměnit vodovodní baterii

Francouzské kleště
28.8.2015 Návody

Montáž či výměna stojánkové umyvadlové baterie nevyžaduje více zručnosti než například sestavení sériového nábytku od nejmenované švédské firmy. Na rozdíl od nábytku ovšem důrazně doporučujeme vše zvládnout hned napoprvé a správně. Prosakující voda dokáže napáchat velké škody. Po montáži raději všechno dvakrát zkontrolujte a teprve potom spusťte.

Obecná doporučení jak namontovat baterii

Ve stručnosti jsme pro vás shrnuli obecná doporučení, která platí při montáži většiny baterií:

  • Před instalací odstraňte z potrubí všechny usazeniny a nečistoty.
  • Tlak vody by měl být 3 bary. Nižší tlak je problém u některých typů baterií, ale obecně způsobí jen slabší průtok vody. Naopak velký tlak znamená velký problém, protože může dojít k rychlejšímu opotřebení či přímo rozbití baterie, na kterou se v tomto případě ani nemusí vztahovat záruka. Každopádně vám doporučujeme se o tlak vody zajímat a v případě, že je vyšší, použít raději redukční ventil.
  • Teplota vody se musí pohybovat v rozmezí 4 - 90°C.
  • Při čelním pohledu zapojte levou stranu na potrubí s teplou vodou a pravou na studenou.
  • Při připojování hlavního dílu či těla baterie k potrubí nepoužívejte žádná těsnicí lepidla.
  • Po montáži dvakrát zkontrolujte všechny spoje a roháčky, zda neprosakují.

Osazení vodovodní baterie s pákou nebo kohoutky

Obrázkový návod vašeho typu baterie napoví, jak spojit jednotlivé součástky. Potom už stačí připojit pružné hadice vstupního potrubí baterie k výstupům vodovodního potrubí a ujistit se, že do sebe vše perfektně zapadá.

Návod na zapojení vodovodní baterie pod omítku

Připravte si jednotlivé součástky tak, jak vám to radí příslušné obrázkové návody. Podle výšky umyvadla nebo požadované výšky u vany či ve sprchovém koutě připravte ve zdi otvory správných rozměrů. Do otvorů vložte hmoždinky a přišroubujte tělo baterie, ovládání či např. sprchovou hlavici. Připojte správně přívody vody a znovu se ujistěte, že nic neprosakuje. Pokud je vše zapojené tak, jak má, můžete otvory ve zdi vyplnit vhodnou stavební hmotou (maltou) a vše dokončit podle zvolené povrchové úpravy.

V posledních letech jsou velmi oblíbené tzv. 3D obklady. Na zdi vypadají perfektně, ale potíž může nastat, když je chcete zkombinovat právě s podomítkovými bateriemi. Pokud plánujete do své koupelny obojí, ujistěte se, že baterie půjde po dokončení snadno ovládat a že u obkladu nevzniknou nerovné okraje. Může se totiž stát, že modul zapustíte do stěny příliš hluboko a páčku nepůjde zvednout nebo budete nuceni dívat se na nevzhledné napojení baterie a obkladu.

Jak správně udržovat a čistit baterie

Kovový povrch baterií vyžaduje šetrné zacházení. Baterie doporučujeme čistit je jen vodou a suchou utěrku. Větší nečistoty odstraňujte jemnou houbičkou se slabým saponátem nebo čističem na sklo. Vodní kámen je dobré rozpouštět pomocí octa. V žádném případě nedoporučujeme abrazivní prostředky či utěrky, leštidla anebo přípravky na pískové bázi. Jednou za čas doporučujeme odšroubovat perlátor a důkladně ho mechanicky vyčistit.

Pokud se vám článek líbí, sdílejte ho s přáteli

 

Vodovodní baterie

Vybavte koupelnu bateriemi, na které se budete stále rádi dívat. Prodáváme jen vodovodní baterie, které bychom sami chtěli mít doma. S důrazem na kvalitu a cenu. Chcete konkrétní značku anebo chcete raději vybírat podle kolekce či ovládání? V naší nabídce uvidíte také luxusní vodovodní baterie. Při výběru vám mohou pomoci tipy z našeho Info koutku.

 

Podobné články

Pisoáry Nova TOP Pico
Výhody a nevýhody pisoárů
9.10.2015 Návody

Pisoár neboli urinál patří mezi standardní vybavení veřejných toalet. V posledních letech se stává čím dál oblíbenějším a vyhledávanějším funkčním doplňkem soukromých koupelen. Je to vcelku pochopitelné. Pisoár je rychlý a v domácím prostředí také velmi hygienický. Na světě existují také pisoáry pro....

Umyvadlo Shakia s odtokovou drážkou
Varianty a úskalí umyvadlových odtoků
9.10.2015 Návody

Nejběžnější typ odtoku představuje výpusť. K tomu, jak ji vybírat, existují 4 snadná pravidla. U moderních umyvadel se velmi často setkáte s kreativně pojatými odtoky či nejrůznějšími designovými krytkami. Ať už mají jakýkoli tvar a provedení, jedno mají společné: pod každou designovou odtokovou drážkou či krytkou najdete...

bidet_bidetova_sedatko_bidetova_sprska
Bidet vs bidetové sedátko vs bidetová sprcha
9.10.2015 Návody

Účel bidetu, bidetového sedátka a bidetové spršky je stejný. Který z výrobků je ale lepší? Jednoduchá odpověď zní: pro každého něco jiného. Zastánci bidetu budou nejspíš argumentovat tím, že bidet tu byl první. I když je ve velké části světa naprostou samozřejmostí, u nás ho stále vnímáme jako luxusní zboží, které si mohou dopřát jen majitelé velkých koupelen. V něčem mají pravdu. Bidet je ze všech tří variant...

Chci informovat o všem, co mě zajímá

Nejnovější dění ze světa koupelen.

Koupelnové studio

Zobrazit na mapě

Jeseniova 1164/47, 13000 Praha 3

Otevírací doba:

PO–ČT: 10.00–18.30PÁ: 10.00–17.00SO–NE: 10.00–13.30 (tento týden zavřeno), Zavřeno

Aktuální nabídka...Víc než jen prodejna...
 277 277 911  / PONDĚLÍ 10.00–18.30
 
 
  obsah košíkupočet:0 kscena:0
 
   

Copyright © 2007-2020 by Www.perfecto.cz - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních informací (GDPR)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.OK