Keramické umyvadlo od A do Z

14.10.2015 Články 2007-15

Kdo z  nás by si pomyslel, že keramické umyvadlo, běžná věc denní potřeby, má za sebou historii starou téměř jako lidstvo samo. Keramika umyvadla původně nenabízela promyšlený systém tekoucí vody a odtoku. Už od počátku se však nádoby z vypálené hlíny používaly přibližně ke stejnému účelu, jako dnes. Keramika umyvadel od té doby prošla značným vývojem. Vedle primárních užitných vlastností se keramické umyvadlo proměnilo v designový výrobek, který kromě hygieny, slouží jako pastva pro oko.

Etnická kolekce umyvadel Vitruvit

Asie nebo Antika?

Na otázku, kde se vzalo keramické umyvadlo, nás většina z Vás správně odkáže na dálný východ. Ano, nejstarší keramika umyvadel a dalších předmětů skutečně pochází z Číny nebo Japonska. Keramické umyvadlo však získalo svůj název z řeckého slova "keramos", což znamená "vypálená hlína". Původ keramiky umyvadel proto hledejme v Asii, za název keramických umyvadel však vděčíme Evropské antice.

Jak se vyrábí keramika

Každé umyvadlo z keramiky musí během výroby opakovaně projít procesem vypalování. Jedině tím se docílí toho, aby keramika umyvadla získala svou charakteristickou pevnost, stálost a odolnost. Tato procedura vždy ovlivní výsledný tvar keramických umyvadel. Keramika umyvadla proto vykazuje drobné odchylky, na které Vás zvlášť upozorňujeme. Zároveň však musíme dodat, že tyto milimetrové nepřesnosti keramiky umyvadel nemají v žádném případě vliv na jejich funkčnost.

Výhody a nevýhody keramických umyvadel

Umyvadla z keramiky se snadno udržují. Vodní kámen, natož pak rez, ji nijak neovlivňuje. Jde o pevný stálý materiál, odolný vůči změně barvy. V případě poškození je tato změna nenávratná. Keramická umyvadla nelze žádným způsobem opravit. Pokud máte s poškozením keramiky neblahé zkušenosti, vyměňte jej za tzv. corian. Tento inovativní materiál kromě nesčetných barevných a tvarových variací nabízí také možnost oprav.

Umyvadlo na desku Twin z kolekce Tyché

Barevný svět keramických umyvadel

Keramická umyvadla se původně glazovala v bílé barvě. Bílá keramická umyvadla evokovala čistotu, která k hygieně neodmyslitelně patří. Designéři postupně do světa kermaiky umyvadel vnášeli nové barvy. Kromě základních odstínů se objevily i dekory barevných textur. Jako dokonalou ukázku doporučujeme shlédnout etnickou kolekci umyvadel designérek Manuela Busetti a Andrea Garuti, renomované značky Vitruvit. Naleznete zde neskutečně krásné dekory inspirované nespoutanou přírodou!

Za vším stojí návrháři

Ať už volíte klasické bílé či jednobarevné keramické umyvadlo nebo umyvadla s barevnou texturou nejrůznějších tvarů, za vším je třeba hledat zkušené designéry. Keramika umyvadel je bezesporu doménou jižanských návrhářů. Za všechny jmenujme Josého Manuela Carvalho Araúja, který za keramická umyvadla kolekce WCA pro portugalského výrobce Sanindusa, posbíral celou řadu světových ocenění.

Pokud se vám článek líbí, sdílejte ho s přáteli

 

Podobné články

 
Zajímavé odkazy
14.10.2015 Články 2007-15

Odkazy na stránky, které by mohly zajímat všechny zájemce o design, kutilství a vybavování domácnosti vůbec: Nářadí, Hitachi, šroubováky, brusky, tmely ...Realt.cz, reality, bydlení, fotogalerie, inspirace ... Dřevěný nábytek Šafr vše ze dřeva - masivní nábytek, postele, skříně, matrace, komody, hračky, stoly, židle-nízké ceny,vysoká kvalita.Hypocentrum Modré pyramidy - pro každého, kdo řeší financování bydleníPokud máte jakékoliv odkazy, které by mohly zajímat návštěvníky našich stránek a souvisejí s naším oborem, budeme velmi rádi, pokud nám je poskytnete například přes kontaktní formulář n...

 
Vděčné i věčné koupelnové doplňky chromové
14.10.2015 Články 2007-15

Chromové koupelnové doplňky jsou vděčným prvkem každé koupelny i toalety. Hlavní předností koupelnových doplňků chromových je snadná kombinovatelnost s ostatním nezbytným vybavením, jako jsou vodovodní baterie. Hned na druhém místě musíme jmenovat odolnost chromu proti mechanickému poškození, rzi i vodnímu kameni. To je ostatně důvod, proč k tomuto materiálu sahají návrháři při výrobě baterií, které jsou účinkům vody vystaveny nejvíc.Chrom vždy najde uplatněníSnad žádnému jinému materiálu není v koupelně věnován tak velký prostor, jako chromu. Důkaz nabízí koupelnové doplňky chromové. Tyto dop...

 
Designové koupelnové doplňky
14.10.2015 Články 2007-15

O designových koupelnových doplňcích můžeme hovořit až v posledních letech. V minulosti totiž oblast designových koupelnových doplňků připomínala spíše počátky průmyslové revoluce. Doplňky byly chápány na doplnění prázdných míst v koupelně a jejich estetika nehrála prakticky žádnou roli. Tato doba už je naštěstí dávno pryč.Návrhářská studia si uvědomila význam detailu. Designové doplňky do koupelny jsou důležitým prvkem, který dokáže podtrhnout a dotvořit vzhled každé koupelny. Právě proto jsou dnes byť i na nejmenší háček na ručníky povoláváni designéři světových jmen.S doplňky „nebejvávalo d...

Chci informovat o všem, co mě zajímá

Nejnovější dění ze světa koupelen.

Koupelnové studio

Zobrazit na mapě

Jeseniova 1164/47, 13000 Praha 3

Otevírací doba:

PO–ČT: 10.00–18.30PÁ: 10.00–17.00SO–NE: 10.00–13.30 (tento týden zavřeno), Zavřeno

Aktuální nabídka...Víc než jen prodejna...
 277 277 911  / PONDĚLÍ 10.00–18.30
 
 
  obsah košíkupočet:0 kscena:0
 
   

Copyright © 2007-2020 by Www.perfecto.cz - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních informací (GDPR)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.OK