Na co si dát pozor při výběru vodovodní baterie?

28.8.2015 Návody

V první řadě se rozhodněte, jaký chcete typ ovládání. Nejběžnější vodovodní baterie je páková. Lehce ji ovládnete i jednou rukou a navíc snadno nastavíte správnou teplotu vody. Kohoutková baterie má své věrné zastánce, i když se prokázalo, že úsporu žádnou nepřináší. Třetí typ představuje bezdotyková neboli senzorová baterie, která je oblíbená především ve veřejných prostorách. Své opodstatnění ovšem má i ve velkých rodinách nebo tam, kde cítíte oprávněnou obavu z přenosu bakterií. Čtvrtý typ je termostatická baterie, která umožňuje nastavit a zafixovat teplotu na požadovaném stupni. Posledním typem je ovládání progresivní, které do jisté míry kombinuje vlastnosti páky a kohoutků. Páčkou nejprve určujete průtok studené vody. Teprve když ji pustíte naplno, studená voda se začne mísit s teplou.

Ačkoli se výrobci předhánějí ve vymýšlení stále nových a důmyslnějších ovládání, stále je z 10 prodaných baterií 7 s pákou a 2 s kohoutky. Jen 1 baterie z 10 má některé z inovativních ovládání.

Zabývejte se tím, co je uvnitř

Jakmile máte jasno v typu ovládání, můžete se začít zabývat kvalitou baterie. U pákové a senzorové baterie je klíčovým prvkem kartušKartuš má na starosti směšování teplé a studené vody. Standardně se vyrábí buď z plastu, nebo keramiky.

Plastové kartuše vám jednoduše nedoporučujeme. Jejich životnost není příliš dlouhá. Kvalitní vodovodní baterie je vybavená keramickou kartuší. Veškeré baterie, které nabízíme, mají keramické kartuše a navíc záruku prodlouženou na 5 let.

Jak vysoko umístit podomítkovou umyvadlovou baterii?

Odpovídáme v našem rychlém tipu.

Pokud se vám článek líbí, sdílejte ho s přáteli

Miloš Vladykaprojekt manager Perfecto design s.r.o.Úspěšný absolvent ČVUT Miloš působil jako projektant, hlavní inženýr projektu, technický dozor investora a projektový manažer pro nejrůznější národní i nadnárodní společnosti. Od roku 2012 si jako koordinátor Koupelnového studia Perfecto design ověřuje, že řídit lidi může být občas mnohem větší zábava než řídit projekty.

 

Podobné články

Pisoáry Nova TOP Pico
Výhody a nevýhody pisoárů
9.10.2015 Návody

Pisoár neboli urinál patří mezi standardní vybavení veřejných toalet. V posledních letech se stává čím dál oblíbenějším a vyhledávanějším funkčním doplňkem soukromých koupelen. Je to vcelku pochopitelné. Pisoár je rychlý a v domácím prostředí také velmi hygienický. Na světě existují také pisoáry pro....

Umyvadlo Shakia s odtokovou drážkou
Varianty a úskalí umyvadlových odtoků
9.10.2015 Návody

Nejběžnější typ odtoku představuje výpusť. K tomu, jak ji vybírat, existují 4 snadná pravidla. U moderních umyvadel se velmi často setkáte s kreativně pojatými odtoky či nejrůznějšími designovými krytkami. Ať už mají jakýkoli tvar a provedení, jedno mají společné: pod každou designovou odtokovou drážkou či krytkou najdete...

bidet_bidetova_sedatko_bidetova_sprska
Bidet vs bidetové sedátko vs bidetová sprcha
9.10.2015 Návody

Účel bidetu, bidetového sedátka a bidetové spršky je stejný. Který z výrobků je ale lepší? Jednoduchá odpověď zní: pro každého něco jiného. Zastánci bidetu budou nejspíš argumentovat tím, že bidet tu byl první. I když je ve velké části světa naprostou samozřejmostí, u nás ho stále vnímáme jako luxusní zboží, které si mohou dopřát jen majitelé velkých koupelen. V něčem mají pravdu. Bidet je ze všech tří variant...

Chci informovat o všem, co mě zajímá

Nejnovější dění ze světa koupelen.

Koupelnové studio

Zobrazit na mapě

Jeseniova 1164/47, 13000 Praha 3

Otevírací doba:

PO–ČT: 10.00–18.30PÁ: 10.00–17.00SO–NE: 10.00–13.30 (tento týden zavřeno), Zavřeno

Aktuální nabídka...Víc než jen prodejna...
 277 277 911  / PONDĚLÍ 10.00–18.30
 
 
  obsah košíkupočet:0 kscena:0
 
   

Copyright © 2007-2020 by Www.perfecto.cz - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních informací (GDPR)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.OK