S doplňky jsou snadné počty – jak si vybrat ...

14.10.2015 Články 2007-15

 

Koupelnové doplňky nemají lehký úděl. Málokdo si uvědomuje, že doplněk tu není do počtu na doplnění stavu koupelnového vybavení. Při správném přístupu může naopak doplnit smysl i účel každé koupelny, a to při minimálním vkladu. Koupelnové doplňky jsou totiž jediný nástroj, jak dokonale proměnit vzhled vaší koupelny i bez rozsáhlé investice.

Na to, aby byla vaše stará koupelna zase jako nová vám, bohatě stačí několik stovek nebo tisíc korun. Pokud realizujete novou koupelnu, nezůstávejte v půli cesty a dopředu přemýšlejte i nad budoucími doplňky. Odměnou vám bude jednotný vzhled celé koupelny, který správný výběr spolehlivě zajistí.

V minulosti vždy platilo, že světu vládl jeden umělecký styl, který všichni buď ctili, následovali nebo nenáviděli podle toho, jaké byl povahy. Když se třeba řeklo baroko, každý, kdo chtěl být in, se musel po večerech ládovat bůčkem a slaninou, aby dostál ideálů kyprých tvarů.

Dnes nic jako jednotná móda nebo styl neexistuje. Proto jsme se rozhodli podělit se s vámi o jedno přísně střežené tajemství dnešní doby – o tom, co je módní, rozhodují bulvární časopisy! Vážně. O čem se píše, to se myslí, že se chce. Ve skutečnosti jste to však právě vy, kdo určuje vkus. Jednoduše chtějte to, co se vám skutečně líbí a oslovuje vás. Nikoli to, co vám ostatní předhazují. Řiďte se při tom svým dobrým pocitem. Že jde o to, cítit se v koupelně co nejlépe, naštěstí současní designéři pochopili již dávno.


Do přírody nebo za romantikou

I přes to, že neexistuje jednotný styl, můžeme vysledovat několik tendencí v oblasti trendů, které nám přece jen poskytují určité vodítko. Ve světě koupelen se stále častěji setkáváme s termíny jako wellness, přírodní, naturální nebo bio styl. Společným jmenovatelem je návrat k přírodě, který se poslední dobou prosazuje a typickým projevem je průnik dřeva a dalších přírodních materiálů na bývalé výsostné území keramiky. Přírodní styl přitom sleduje jediný cíl: vybudovat doma poctivé lázně pro opravdu dokonalé uvolnění, relaxaci a očistu těla i mysli v prostředí, které tomu odpovídá a napomáhá.

V protikladu k blahodárnému a jednoduchému působení přírody stojí romantický neboli glamour styl, který charakterizuje zdobnost, luxus a okázalost ve stylu Ludvíka XIV. Koupelny v romantickém stylu se hodí na zámek nebo do starého stavení, kde na poličce leží alespoň jeden výtisk francouzské nebo ruské konverzace. Není divu, že v romantickém slohu se staví většina luxusních hotelových koupelen. Zdobnost však nesmí být na překážku účelnosti. Ta je spolu s krásou i v takové koupelně vždy na prvním místě.

V současných koupelnách se můžeme setkat s celou řadou designů, které spíše než o stylu, svědčí o jednotném a individuálním vkusu svého majitele. Takové koupelny potom hodnotíme podle převládajících barev, tvarů nebo materiálů. Za zmínku snad stojí ještě futuristický styl, který má překvapivě jednoduchá pravidla – když váháte mezi dvěma výrobky, vždy vyberte ten víc sci-fi.

Jak vybírat koupelnové doplňky

Následující přehled vám pomůže v orientaci na dosud neprobádaném území koupelnových doplňků. Pokud se nechcete pouštět do vyslovených experimentů, řiďte se při výběru doplňků jednoduchým pravidlem: své k svému – tedy barva k barvě, materiál k materiálu a tvar k tvaru. Doplňky mají vždy odpovídat celkovému pojetí koupelny a být umístěny tak, aby dobře plnily svou funkci.

Umístění koupelnových doplňků hraje důležitou roli.


Pohárek

Pohárek má v koupelně sloužit k vyplachování úst po čištění zubů. Z našeho interního průzkumu však vyplynulo, že k tomuto účelu ho používá pouze jeden člověk ze sta. Zbylých 99 % používá pohárek buď k odkládání zubního kartáčku a pasty, hřebenu nebo dalších kosmetických přípravků. Jeden respondent dokonce uvedl, že v pohárku pěstuje živé květiny.

Ať už plánujete pohárek užít k jakémukoli účelu, vždy dopředu zvažte, jestli chcete pohárek s úchytem k zavěšení na zeď nebo samostatně stojící na odkládací ploše umyvadla nebo vedle umyvadla na desce. Oba typy mají své výhody. Samostatně stojící pohárek můžete kdykoli vyměnit za jiný nebo upravit vzhled koupelny tím, že mu přiřadíte nové místo. Držák pohárku naproti tomu pomáhá sjednotit vzhled koupelny, protože převážně kovové úchyty držáku zpravidla fungují jako odlišující designový prvek v rámci jedné kolekce.

Pohárky můžete sehnat v celé řadě barev, materiálů a provedení. Základní keramiku a sklo doplňuje dřevo, kov, umělý kámen, plast nebo silikon. Nápověda ke správnému výběru doplňků se vždy skrývá přímo ve vaší koupelně. Stačí si správně vybrat čemu budeme výběr přizpůsobovat a ladit.
Držák na zubní kartáčky

Při výběru držáku na zubní kartáčky je potřeba rozhodnout základní otázku - zda na zeď nebo na stojáka. Závěsné držáky mají tu výhodu, že jsou většinou součástí víceúčelového výrobku, takže při kladení otázky, co s kartáčky na zuby, většinou vyřešíte i otázku, kam s mýdlem nebo kam s pohárky. Většina závěsných držáků se vyrábí z keramiky nebo skla a kovu.

Samostatně stojící držáky nabízejí mnohem větší svobodu umístění i výběru barev a materiálů. Tvar držáku bez kartáčku na zuby nebo pasty může návštěvníkům vaší koupelny pěkně zamotat hlavu. Při výběru méně tradičních materiálů jako je umělý kámen nebo silikon držák často vypadá jako blíže nepopsatelný estetický předmět s otvory, které vás až po upozornění překvapí svým účelem. Aby bylo fungování opravdu dobře zajištěno, vybírejte samostatně stojící držáky s dobrou a kvalitní základnou, která se postará o stabilní uchycení kartáčků i zubní pasty.

Dávkovač na mýdlo

Dávkovač na tekuté mýdlo může stát nebo viset na zdi koupelny. Visící varianta bývá obyčejně z keramiky nebo skla a doplňuje ji převážně kovový úchyt v designu, který by se měl v ideálním případě vinout napříč celou koupelnou. Stojící dávkovač nabízí výměnou za nižší stabilitu více variant i provedení. Dávkovač umísťujte do těsné blízkosti umyvadla tak, aby se většina mycího procesu odehrávala na svém přirozeném jevišti, tedy nad samotnou mycí plochou.Standardní 180 nebo 200 ml nádobky mohou doplňovat různé typy pumpiček. Pumpičky s plastovou výplní se hodí do jemných interiérů, které očekávají ještě jemnější zacházení. Masivnější celokovové provedení z chrómu nebo nerez oceli lépe padne do mužské ruky. Ani v jednom případě však není důvod plést si pumpičku s posilovnou. Tekuté mýdlo jde obyčejně snadno ven. Na každý pád vám řadu pumpiček i nádobek dávkovače nabízíme samostatně v sekci náhradní díly. Pokud se vám při nešetrné manipulaci rozbijí, rozhodně nezůstanete „namydlení".


Mýdelník a mýdlenka

Zní to sice hezky česky postaru, ale nenechte se zmýlit. Mýdelníky a mýdlenky jsou v oblasti současného designu neustálým předmětem zlepšování a inovací. Naši pozornost si právem zaslouží už proto, že bývají tím prvním, s čím přijdou návštěvníci vaší koupelny doslova do styku.

Naštěstí už minuly doby, kdy se nás vědci z Ameriky, Japonska nebo banánové republiky pokoušeli střídavě přesvědčit o nebezpečí používání tuhých nebo tekutých mýdel. Protože se nedokázali dohodnout, které je méně hygienické a které více přispívá k přenosu virů, máme při výběru volnou ruku. Pokud dáváte přednost tuhým mýdlům, stačí rozhodnout klasickou otázku, zda chcete držák na mýdlo k zavěšení na zeď nebo volně stojící mýdlenku. Závěsné mýdelníky se vyrábějí převážně z kvalitního nereznoucího kovu a keramiky nebo skla. Z logických důvodů je nedoporučujeme k umyvadlu na desku, které stojí dál od zdi. Samostatné mýdelníky existují v celé řadě tvarů, materiálů i provedení a nejlépe vám poslouží na vhodné odkládací ploše umyvadla.

Při výběru mýdelníku nebo mýdlenky dbejte na to, aby se mýdlo dobře vyjímalo i vracelo zpět. Výrobek musí vždy vycházet z přirozených vlastností tuhého mýdla, které rádo klouže, odkapává a tvoří mydliny.


Držák na toaletní papír

Výrobci držáku na toaletní papír se nejčastěji při výrobě drží osvědčeného kovu. Až v poslední době se začaly objevovat držáky, které kombinují kov například se dřevem nebo keramikou. Jsme velmi zvědaví, kam se budou trendy ubírat dál.

Držáky se většinou zavěšují na zeď blízko toalety. Na úchytu nebo uchycení se odráží designová tvář kolekce. Vybírat můžete provedení s krytem nebo bez, na jednu či více rolí toaletního papíru, kterým v tomto případě říkáme rezervní. Držáky s krytem se hodí například do domácnosti, kde žijí kočky nebo psi. Odmotání celé role toaletního papíru patří u domácích mazlíčků k nejoblíbenější zakázané činnosti. Šikovný kryt tomu spolehlivě zabrání. Varianta bez krytu je vhodná tam, kde chcete působení kovových doplňků naopak potlačit nebo zmírnit. Držáky na rezervní role zpravidla kryt nemívají a v některých provedeních mohou kombinovat více funkcí.

Všude, kde chybí kryt, bude toaletní papír neustále na očích. Možná se vám to může zdát přehnané, ale i toaletní papír se počítá ke koupelnovým doplňkům. Tak, jako může dobrá volba podtrhnout a podpořit vzhled vaší toalety nebo koupelny, může špatná volba celkový dojem pokazit.


WC kartáč

WC kartáč má s vaší toaletou vždy nejčistší úmysly. Této významné a často opomíjené role jsou si naštěstí dobře vědomi designéři. Dnešní návrhy proto kromě výjimečných užitných vlastností nabízí i mimořádné tvarové a materiálové provedení. Standardní kov, keramiku a sklo často doplňuje dřevo nebo umělý kámen. Designové WC kartáče s nádobami by proto rozhodně neměly zůstat ukryté někde za mísou. Ať už volíte samostatně stojící nebo závěsnou variantu, vždy přistupujte k WC kartáči jako k jakémukoli jinému doplňku. Vzhledem k užitným vlastnostem WC kartáče jistě oceníte naši bohatou nabídku náhradních dílů, která významně prodlouží životnost všech doplňků v daném stylu.


Držák ručníku

Držák nebo-li háček má v koupelně nezastupitelnou roli. Koupelna je jediná místnost, kde jsme nejraděj sami. Sloupneme ze sebe všechny nánosy civilizace a věnujeme se očistě a relaxaci. Jsme nazí a proto zranitelní. Správná volba doplňků může způsobit, že se v takové chvíli cítíme uvolněně nebo stísněně. K pocitu uvolnění přispívá výběr ručníků a županů, které barevně ladí ze zbytkem koupelny, ale především dobrá volba kam s nimi. Praktický a vhodně umístěný držák nebo háček se může stát nejen ozdobou vaši nové koupelny, ale přímo její tajnou zbraní. Kdo nejlépe vyřeší logický řetězec: z nošeného oblečení do čistého s mezifází vyplněnou nahotou a mytím, ten má vyhráno.

Držáky se dají v koupelně věšet na omítku, dlažbu, dveře nebo přímo do sprchového koutu. Všude budou tiše nést svůj úděl být tou věcí, na které je teprve ta věc, co nás skutečně zajímá a kterou potřebujeme. Přesto byste měli při výběru brát ohled na jednotný design, který se nejčastěji projeví na úchytech. Převážně kovové provedení doplňuje v poslední době i keramika nebo dřevo. Dřevěné držáky a háčky však do sprchového koutu nedoporučujeme pokud výrobce přímo neuvádí, že typu dřeva dennodenní kontakt s vodou neškodí.

Ať už zvolíte držák s jedním úchytem a libovolným počtem háčků nebo s dvěma úchyty a jednou nebo více závěsnými tyčemi, kruhový, pevný, otočný s háčky nebo tyčí, vždy si na začátku položte následující otázky: Z čeho je vyroben a k čemu se proto bude hodit? Kam ho chcete a kam skutečně může přijít? Bude všem, kdo koupelnu užívají, stačit? Kdo zná odpovědi, může začít věšet.


Madlo

Madlo slouží v koupelně jako podpora při omezené pohyblivosti jejích obyvatel. Na důvodu použití přitom nesejde tolik jako na tom, aby fungovalo vždy na 100 %. K tomu přispěje především výběr kvalitního materiálu a přesné rozmístění. Madla z naší nabídky jsou vyrobena z nejspolehlivějšího možného materiálu – leštěné nerez oceli, která má vynikající nosné vlastnosti jak pro vanu, tak sprchový kout.

Při vstávání ze sedátka toalety, z vany nebo při vystupování ze sprchovému koutu projde naše tělo celou řadou fází pohybu, které si bohužel uvědomíme teprve když dobře nefungují. Nejlepší radu při rozmístění madla správného tvaru i rozměru vám proto dá ten, kdo s nimi má osobní zkušenost. Zcela výjimečně proto přenecháváme skromnou roli vašeho rádce při rekonstrukci nebo zařizování koupelny právě této osobě ať už jde o seniora, těhotnou matku, tělesně postiženého nebo osobu po úrazu pohybového ústrojí.


Zrcadlo

Velká zrcadla nad umyvadlo umí opticky rozšířit prostor malé koupelny. Pojďme se však zaměřit na malá kosmetická zrcátka, která mohou pomocí optiky rozšířit vaše možnosti zkoumání a objevování sebe sama. Celá škála koupelnových zrcátek v naší nabídce je totiž vybavena normálním zrcadlem na jedné straně a zvětšovacím na straně druhé.


Zrcátka z kvalitního kovu můžete zavěsit na zeď nebo postavit na poličku či vhodnou odkládací plochu. Otočná hlava s pružným nebo fixním ramenem u závěsných zrcátek je přímo závislá na správném dopadu světla. Známé české přísloví by proto mělo znít „třikrát měř a pak až věš". U přenosných zrcátek s praktickou rukojetí s funkcí stojánku můžete tuto otázku přejít a rovnou přistoupit ke klasice: „zrcadlo, zrcadlo řekni mi, kdo je na světě nejkrásnější?".

 

Police

K mytí člověk potřebuje celou řadu kosmetických přípravků. Každý z nich vyžaduje svůj zvláštní flakón, obal nebo lahvičku a ty zase pro změnu své pevné místo v koupelně. Pokud nejste zarytí příznivci minimalismu, kteří by nejraděj uklízeli i mýdlo po každém použití, zřejmě budete potřebovat svou koupelnu vybavit praktickou poličkou.

Koupelnové poličky se dají sehnat v celé řadě provedení ať už jde o materiál, tvar nebo budoucí umístění. V koupelně se nejlépe uplatní kvalitní nereznoucí kov nebo sklo. Nejběžnější jsou rohové drátěné poličky vhodné pro sprchový kout a rovné poličky se dvěma úchyty, kde odkládací plochu tvoří různé typy skla. V naší nabídce je však nejen k vidění například také rohová skleněná polička, dvoupatrová drátěná police pro sprchový kout nebo dvoupatrová skleněná police, která patří na zem.

Při výběru poliček si všímejte kovových úchytů, které odhalí design kolekce. Dál pečlivě zvažte rozměr a umístění. U skleněné poličky si zjistěte, jestli je vybavena bezpečnostní ohrádkou nebo jestli je možné ohrádku dodatečně připevnit.
Perfecto design vám nabízí jedinečnou příležitost, vytvořit si svou unikátní poličku. Kovové úchyty, sklo i ohrádku jednoduše objednáte samostatně v sekci náhradní díly.


Zásobník na vatu

Zásobník na vatu nemusí vypadat jako samolepící či dokonce šroubovací plastové dózy, které před několika lety doslova zaplavily české koupelny. Ve skutečnosti se může jednat o velmi rafinovaný designový kousek s celou řadou použití, kde zásobování vatou představuje jen jednu z nich.
Moderní zásobníky se vyrábějí ve stejném provedení jako například pohárky. V drtivé většině případů je doplňuje praktické víko z materiálů jako keramika, dřevo nebo kov. Účel zásobníku proto často zůstává skrytý. Nádobka na vatu svým tvarem dokonale mate. Nedivte se proto, když o vás nezkušení návštěvníci vaší koupelny budou vyprávět neuvěřitelné historky, že máte samostatnou slánku na koupelnovou sůl nebo zvon na prošťouchnutí ucpaného umyvadla velikosti mini.


Koš

V koupelně a speciálně na toaletě je stále co vyhazovat. I ta nejdelší role papíru musí jednou skončit a to si žádá dobrý koš. Pokud je vaše koupelna spojená s toaletou, zřejmě bude jedné místnosti stačit jediná kvalitní nádoba na odpadky.

V samostatné koupelně nejčastěji vytváříme drobný odpad, jako například výměnné hlavice holicího strojku nebo použité kosmetické tampony. Na to můžeme vyčlenit speciální malou nádobu s víkem, třeba druhý zásobník na vatu. Prázdné plastové obaly patří podle zákona do tříděného odpadu, ovšem jen málokterá koupelna s tím dopředu počítá. Poslední druh koupelnového „odpadu" tvoří oblečení, které před sprchováním odpadne z nás. Na našem trhu je k dostání obrovské množství košů na textilie v různých materiálových i tvarových provedení, takže koš by měl jít bez problému sladit se zbytkem interiéru.

V případě samostatného WC se absence spolehlivého koše v dnešní době rovná hrubému porušení záchodového zákona, kdyby nějaký takový byl. Nejlepší variantu představují pachuvzdorné odpadkové koše s dostatečně velkou nádobou z materiálu, který spolehlivě odolá vlhku i korozi. Dobrou vizitkou kvality odpadkového koše na toaletu je dlouhá záruční doba. Všechny koše z naší nabídky mají záruční lhůtu deset let a jsou vyrobené z oceli, které se ne nadarmo říká nerezová.

Pokud se vám článek líbí, sdílejte ho s přáteli

 

Podobné články

 
Zajímavé odkazy
14.10.2015 Články 2007-15

Odkazy na stránky, které by mohly zajímat všechny zájemce o design, kutilství a vybavování domácnosti vůbec: Nářadí, Hitachi, šroubováky, brusky, tmely ...Realt.cz, reality, bydlení, fotogalerie, inspirace ... Dřevěný nábytek Šafr vše ze dřeva - masivní nábytek, postele, skříně, matrace, komody, hračky, stoly, židle-nízké ceny,vysoká kvalita.Hypocentrum Modré pyramidy - pro každého, kdo řeší financování bydleníPokud máte jakékoliv odkazy, které by mohly zajímat návštěvníky našich stránek a souvisejí s naším oborem, budeme velmi rádi, pokud nám je poskytnete například přes kontaktní formulář n...

 
Vděčné i věčné koupelnové doplňky chromové
14.10.2015 Články 2007-15

Chromové koupelnové doplňky jsou vděčným prvkem každé koupelny i toalety. Hlavní předností koupelnových doplňků chromových je snadná kombinovatelnost s ostatním nezbytným vybavením, jako jsou vodovodní baterie. Hned na druhém místě musíme jmenovat odolnost chromu proti mechanickému poškození, rzi i vodnímu kameni. To je ostatně důvod, proč k tomuto materiálu sahají návrháři při výrobě baterií, které jsou účinkům vody vystaveny nejvíc.Chrom vždy najde uplatněníSnad žádnému jinému materiálu není v koupelně věnován tak velký prostor, jako chromu. Důkaz nabízí koupelnové doplňky chromové. Tyto dop...

 
Designové koupelnové doplňky
14.10.2015 Články 2007-15

O designových koupelnových doplňcích můžeme hovořit až v posledních letech. V minulosti totiž oblast designových koupelnových doplňků připomínala spíše počátky průmyslové revoluce. Doplňky byly chápány na doplnění prázdných míst v koupelně a jejich estetika nehrála prakticky žádnou roli. Tato doba už je naštěstí dávno pryč.Návrhářská studia si uvědomila význam detailu. Designové doplňky do koupelny jsou důležitým prvkem, který dokáže podtrhnout a dotvořit vzhled každé koupelny. Právě proto jsou dnes byť i na nejmenší háček na ručníky povoláváni designéři světových jmen.S doplňky „nebejvávalo d...

Chci informovat o všem, co mě zajímá

Nejnovější dění ze světa koupelen.

Koupelnové studio

Zobrazit na mapě

Jeseniova 1164/47, 13000 Praha 3

Otevírací doba:

PO–ČT: 10.00–18.30PÁ: 10.00–17.00SO–NE: 10.00–13.30 (tento týden zavřeno), Zavřeno

Aktuální nabídka...Víc než jen prodejna...
 277 277 911  / dnes 10.00–18.30
 
 
  obsah košíkupočet:0 kscena:0
 
   

Copyright © 2007-2020 by Www.perfecto.cz - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních informací (GDPR)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.OK