Sprcha - naše tipy

14.10.2015 Články 2007-15

Sprcha, místo k odpočinku a relaxaci, se v neodborných rukou může proměnit v každodenní zdroj nepříjemných zážitků. Stojatá voda nemá kam odtéct, zástěnou profukuje, ovládání je nešikovně umístěné a sprchová hlavice simuluje slejvák. Takovým zážitkům můžete předejít. Stačí nenechat nic náhodě, přečíst si několik dobře míněných rad v otázce výběru a rozmístění sprchy a vše svěřit do rukou zkušeného profesionála.

Co patří do sprchy?

Co všechno je potřeba při pořizování nové sprchy? Následující výčet Vám může posloužit jako nákupní a plánovací seznam:

  • sprchový kout - zástěna
  • sprchová vanička
  • odtok
  • sprchový set nebo jednotlivá baterie spolu s hlavicí, ruční sprchou, hadicí a držáky
  • nezapomeňte na šikovného řemeslníka

Vybírat sprchu včas se vyplatí

Pokud v případě sanitárního zboží radíme vybírat včas, pro sprchu to platí dvojnásob. Například sprchová zástěna se skoro ve 100 procentech případů musí vyrábět na míru. Dispozice, přesné rozměry a kombinace skel a rámů bývají natolik individuální, že je doporučujeme vybírat 3 - 4 týdny před prvním výkopem. S výběrem a nákupem odtoku vám poradí profesionál. Případný nákup vaničky, výběr sprchového setu či nadomítkových prvků, je čistě ve vaší režii.

Bez odborníka to nepůjde

Výměnu nadomítkových setů do sprchy dokážete pomocí návodu sami. Na montáž nebo renovaci celé sprchy si vždy pozvěte odborníka. Zkušený profesionál se postará o nivelizaci podlahy, správné umístění odtoku, instalaci podomítkových částí a vy získáte jistotu dlouhodobého bezproblémového užívání. Pokud vám s oslovením odborníka nepomohou známí, vyzkoušejte webové stránky, kde se o své dobré zkušenosti dělí spokojení uživatelé.

Ujasněte si, co kam dát

Správným rozmístěním jednotlivých prvků dokáže sprcha zpříjemnit všem uživatelům celé měsíce a roky života. Zatímco montáž sprchy se neobejde bez odborného dozoru, rozmístění jednotlivých prvků by se zase nemělo obejít bez vás. Sprchování se bude týkat vás a členů vaší rodiny a proto máte v otázce, jak bude vypadat vaše sprcha hlavní slovo vy. Následující tabulka usnadní váš výběr. Podle vaší výšky vás navede, do jaké výšky, a s jakými rozestupy, umístit ovládání setu, masážní trysky, ruční i hlavovou sprchu.

Pozor na strop

Pokud se sprcha vybírá včas, váš instalatér dopředu ví, co kam přijde, s jakými materiály a rozměry má počítat. Navíc se společně domluvíte, kde začíná nebo by měla končit sprcha. V praxi se nám několikrát stalo, že si zákazníci objednali krásný nástěnný sprchový set, na který bylo pozdě. Nevešel se totiž pod strop. Jednat na poslední chvíli se nevyplácí a v případě sprchy to platí dvojnásob. Vybírejte proto sprchu s dostatečným předstihem!

Pokud se vám článek líbí, sdílejte ho s přáteli

 

Podobné články

 
Zajímavé odkazy
14.10.2015 Články 2007-15

Odkazy na stránky, které by mohly zajímat všechny zájemce o design, kutilství a vybavování domácnosti vůbec: Nářadí, Hitachi, šroubováky, brusky, tmely ...Realt.cz, reality, bydlení, fotogalerie, inspirace ... Dřevěný nábytek Šafr vše ze dřeva - masivní nábytek, postele, skříně, matrace, komody, hračky, stoly, židle-nízké ceny,vysoká kvalita.Hypocentrum Modré pyramidy - pro každého, kdo řeší financování bydleníPokud máte jakékoliv odkazy, které by mohly zajímat návštěvníky našich stránek a souvisejí s naším oborem, budeme velmi rádi, pokud nám je poskytnete například přes kontaktní formulář n...

 
Vděčné i věčné koupelnové doplňky chromové
14.10.2015 Články 2007-15

Chromové koupelnové doplňky jsou vděčným prvkem každé koupelny i toalety. Hlavní předností koupelnových doplňků chromových je snadná kombinovatelnost s ostatním nezbytným vybavením, jako jsou vodovodní baterie. Hned na druhém místě musíme jmenovat odolnost chromu proti mechanickému poškození, rzi i vodnímu kameni. To je ostatně důvod, proč k tomuto materiálu sahají návrháři při výrobě baterií, které jsou účinkům vody vystaveny nejvíc.Chrom vždy najde uplatněníSnad žádnému jinému materiálu není v koupelně věnován tak velký prostor, jako chromu. Důkaz nabízí koupelnové doplňky chromové. Tyto dop...

 
Designové koupelnové doplňky
14.10.2015 Články 2007-15

O designových koupelnových doplňcích můžeme hovořit až v posledních letech. V minulosti totiž oblast designových koupelnových doplňků připomínala spíše počátky průmyslové revoluce. Doplňky byly chápány na doplnění prázdných míst v koupelně a jejich estetika nehrála prakticky žádnou roli. Tato doba už je naštěstí dávno pryč.Návrhářská studia si uvědomila význam detailu. Designové doplňky do koupelny jsou důležitým prvkem, který dokáže podtrhnout a dotvořit vzhled každé koupelny. Právě proto jsou dnes byť i na nejmenší háček na ručníky povoláváni designéři světových jmen.S doplňky „nebejvávalo d...

Chci informovat o všem, co mě zajímá

Nejnovější dění ze světa koupelen.

Koupelnové studio

Zobrazit na mapě

Jeseniova 1164/47, 13000 Praha 3

Otevírací doba:

PO–ČT: 10.00–18.00PÁ: 10.00–17.00

Aktuální nabídka...Víc než jen prodejna...
 277 277 911  / dnes 10.00–18.00
 
 
  obsah košíkupočet:0 kscena:0
 
   

Copyright © 2007-2021 by Www.perfecto.cz - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních informací (GDPR)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.OK