Vodovodní pákové baterie – proč hrají prim?

14.10.2015 Články 2007-15

90 % baterií v nabídce Perfecto design jsou pákové vodovodní baterie. Důvod této drtivé převahy pákových vodovodních baterií musíme hledat jak na straně návrhářů, tak spotřebitelů. Praktické ovládání vodovodních pákových baterií, kterým stačí jen jedna ruka, se těší trvalé oblibě designových studií. Reagují tím na zvýšenou poptávku po pákových vodovodních bateriích ze strany samotných spotřebitelů. Ti si k vodovodním pákovým bateriím našli cestu už při jejich vzniku roku 1937.

Kohoutky šetří jen zdánlivě

Příznivci kohoutkového ovládání většinou argumentují tím, že vodovodní pákové baterie spotřebují více dražší teplé vody. Tato úspora je vůči vodovodním pákovým bateriím pouze zdánlivá. Při směšování vody na požadovanou teplotu jí, oproti pákovým vodovodním bateriím, vyteče tolik, že o žádné výrazné úspoře nemůže být řeč. Snad jen otužilcům, kteří používají výhradně kohoutek na studenou vodu, se pákové vodovodní baterie nemusí vyplatit.

Jeden příklad za všechny

Zdánlivost úspory kohoutků, oproti vodovodním pákovým bateriím, si ukážeme na příkladu čištění zubů. U páky se voda snadno dostane na příjemnou neutrální teplotu. Spořiví nepřátelé vodovodních pákových baterií jsou přitom odkázáni výhradně na studenou vodu. Vzhledem k tomu, že více než polovina dospělé populace v ČR trpí citlivostí zubů, vyplachování úst studenou vodou, která u vodovodní pákové baterie odpadá, nepřichází v úvahu. Při optimalizaci teploty se, oproti pákovým vodovodním bateriím, neušetří nic a ani práce s kohoutky proces neusnadní.

Kartuš vodovodní pákové baterie je alfa i omega

Základem vodovodní pákové baterie je kvalitní kartuš. Kohoutkové baterie, na rozdíl od pákových vodovodních baterií, kartuš nemají. K směšování vody dochází mechanicky. Naproti tomu pro pákové vodovodní baterie je kartuš nejdůležitějším prvkem. Při nákupu vodovodních pákových baterií se ujistěte, že výrobce dodá kvalitní kartuš a poskytuje dostatečnou záruku. Záruka zpravidla odráží důvěru obchodníka v pákové vodovodní baterie i jejich kvalitu.

Plastová nebo keramická kartuš?

Vodovodní pákové baterie standardně doplňují plastové nebo keramické kartuše. Přirozená nedůvěra v plast je v případě vodovodních pákových baterií jistě na místě. Pákové vodovodní baterie s keramickou kartuší jsou odolnější a spolehlivější. Ani cena takové pákové vodovodní baterie výběr neovlivní. To je důvod, proč jsou veškeré kartuše pákových vodovodních baterií v naší nabídce právě z keramiky. Keramika pákovým vodovodním bateriím vyhovuje mnohem lépe.

Testováno podle českých norem

Snaha o důkladné prověřování výrobků se nevyhnula ani vodovodním pákovým bateriím. Každý zástupce vodovodní pákové baterie musí projít náročným testem, při kterém se až 70.000x páka zdvihne. Pokud bychom žili jinde v Evropské unii, test pákové vodovodní baterie by takto náročný nebyl. České normy jsou v případě vodovodních pákových baterií mnohem přísnější, než evropské směrnice.

Pokud se vám článek líbí, sdílejte ho s přáteli

 

Podobné články

 
Zajímavé odkazy
14.10.2015 Články 2007-15

Odkazy na stránky, které by mohly zajímat všechny zájemce o design, kutilství a vybavování domácnosti vůbec: Nářadí, Hitachi, šroubováky, brusky, tmely ...Realt.cz, reality, bydlení, fotogalerie, inspirace ... Dřevěný nábytek Šafr vše ze dřeva - masivní nábytek, postele, skříně, matrace, komody, hračky, stoly, židle-nízké ceny,vysoká kvalita.Hypocentrum Modré pyramidy - pro každého, kdo řeší financování bydleníPokud máte jakékoliv odkazy, které by mohly zajímat návštěvníky našich stránek a souvisejí s naším oborem, budeme velmi rádi, pokud nám je poskytnete například přes kontaktní formulář n...

 
Vděčné i věčné koupelnové doplňky chromové
14.10.2015 Články 2007-15

Chromové koupelnové doplňky jsou vděčným prvkem každé koupelny i toalety. Hlavní předností koupelnových doplňků chromových je snadná kombinovatelnost s ostatním nezbytným vybavením, jako jsou vodovodní baterie. Hned na druhém místě musíme jmenovat odolnost chromu proti mechanickému poškození, rzi i vodnímu kameni. To je ostatně důvod, proč k tomuto materiálu sahají návrháři při výrobě baterií, které jsou účinkům vody vystaveny nejvíc.Chrom vždy najde uplatněníSnad žádnému jinému materiálu není v koupelně věnován tak velký prostor, jako chromu. Důkaz nabízí koupelnové doplňky chromové. Tyto dop...

 
Designové koupelnové doplňky
14.10.2015 Články 2007-15

O designových koupelnových doplňcích můžeme hovořit až v posledních letech. V minulosti totiž oblast designových koupelnových doplňků připomínala spíše počátky průmyslové revoluce. Doplňky byly chápány na doplnění prázdných míst v koupelně a jejich estetika nehrála prakticky žádnou roli. Tato doba už je naštěstí dávno pryč.Návrhářská studia si uvědomila význam detailu. Designové doplňky do koupelny jsou důležitým prvkem, který dokáže podtrhnout a dotvořit vzhled každé koupelny. Právě proto jsou dnes byť i na nejmenší háček na ručníky povoláváni designéři světových jmen.S doplňky „nebejvávalo d...

Chci informovat o všem, co mě zajímá

Nejnovější dění ze světa koupelen.

Koupelnové studio

Zobrazit na mapě

Jeseniova 1164/47, 13000 Praha 3

Otevírací doba:

PO–ČT: 10.00–18.00PÁ: 10.00–17.00

Aktuální nabídka...Víc než jen prodejna...
 277 277 911  / dnes 10.00–18.00
 
 
  obsah košíkupočet:0 kscena:0
 
   

Copyright © 2007-2021 by Www.perfecto.cz - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních informací (GDPR)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.OK