Jak vybrat umyvadlové baterie?

Jak vybrat umyvadlovou baterii
21.8.2015 Návody

Jak na baterie vám nejlépe radí tento obrázek. V každém případě doporučujeme baterie vybírat společně s umyvadlem. Obojí musí být ve výsledku funkční, praktické, pohodlné a podle vašich představ.

O tom, jaká umyvadlová vodovodní baterie je vhodná přesně pro vás, rozhoduje míra stavby či přestavby. Pokud stavíte koupelnu od základů, můžete vybírat z celého spektra baterií, včetně podomítkových, které se někdy mylně označují za nástěnné. Podomítkové umyvadlové baterie  se zabudují do stěny, proto je pořizujte ještě před zahájením prací. Pro fanoušky všeho výjimečného a opravdové milovníky odlišnosti se při rozsáhlejší rekonstrukci nabízí stropní nebo podlahové či solitérní baterie. Častěji než o baterie jde o samostatná ramínka, ke kterým je potřeba vymyslet vhodné ovládání. Výsledek v každém případě bude stát za to. Koupelny vybavené těmito ramínky vypadají jedním slovem perfektně. 

Při výměně umyvadla se nabízí stojánková baterie. U umyvadla na desku to bude například vysoká umyvadlová baterie a u umyvadla s jedním otvorem stojánková vodovodní baterie s označením nízká.  Více otvorů na umyvadle znamená, že budete vybírat mezi víceprvkovými bateriemi.

Nejjednodušší situace nastává tehdy, když je baterie to jediné, co měníte. V tomto případě je o typu té budoucí již rozhodnuto.

Stále se ptejte: proč?

Stavba, přestavba či výměna určila základní typ baterie. Na trhu však stále existuje nepřeberné množství různých provedení baterií. Čím se tedy řídit? Při nákupu každé věci, která má k něčemu sloužit, si položte otázku: k čemu má vlastně sloužit? Jistě, umyvadlová baterie se má v první řadě starat o mytí rukou, ale k čemu všemu dalšímu chcete, aby posloužila? Budete si pod ní mýt obličej? Nebo nohy? Chcete, aby se pod baterií daly napouštět kýble, kanystry, lahve či konvičky na zalévání rostlin? Anebo často perete prádlo v ruce a chcete tedy umyvadlo, co jde snadno napouštět? Odpověď na každou z těchto otázek vám pomůže ujasnit si názory a zúží váš výběr.    

Tvary buď sjednoťte anebo právě naopak  

Jakmile máte jasno v typu a účelu baterie, na řadu přichází její tvar. Ten může být buď hranatý, oblý anebo kombinací obou. Při rozhodování si položte jednoduchou otázku: „chci stejný tvar baterie i umyvadla?“ Pokud zní odpověď ano, vybírejte k hranatému umyvadlu hranatou baterii a k oblému zase oblou. Pokud chcete naopak docílit kontrastu, volte oblé k hranatému. A naopak. O další možnost se starají samotní výrobci. V nabídce často najdete výrobky, které oba tvary kombinují. 

I materiál rozhoduje

Od tvarů se dostáváme k otázce vhodných materiálů. Nejběžnější a cenově nejpřijatelnější povrchová úprava je lesklý nebo matný chróm. Setkat se můžete také s nerez ocelí, niklem a výjimečně i s hliníkem. Tyto kovy mají poměrně spolehlivé antikorozní vlastnosti a dobře odolávají vlhkosti i změně teplot, kterým se v koupelně prostě nevyhneme.

Novinkou posledních let jsou různé barevné povrchy, například bílé nebo černé. Na pohled vypadají tyto baterie velmi zajímavě. Než se pro ně rozhodnete, máme pro vás jedno upozornění: opravdu dobře si prověřte výrobce těchto novinek a nakupujte jen u těch zkušených a prověřených. Pokud chcete mít jistotu, že investujete na správném místě, přijďte se raději poradit.

Kvalitní návrh koupelny se postará o všechno

Pokud chcete mít opravdovou jistotu, že budou baterie i umyvadlo plnit přesně to, co od nich očekáváte, svěřte se do rukou odborníka. Kvalitní návrh stavby či rekonstrukce koupelny vám ušetří spoustu starostí i peněz. Kromě technické správnosti často přinese řešení, o kterém byste se jinak neměli šanci dozvědět.

Pokud se vám článek líbí, sdílejte ho s přáteli

 

Podobné články

Pisoáry Nova TOP Pico
Výhody a nevýhody pisoárů
9.10.2015 Návody

Pisoár neboli urinál patří mezi standardní vybavení veřejných toalet. V posledních letech se stává čím dál oblíbenějším a vyhledávanějším funkčním doplňkem soukromých koupelen. Je to vcelku pochopitelné. Pisoár je rychlý a v domácím prostředí také velmi hygienický. Na světě existují také pisoáry pro....

Umyvadlo Shakia s odtokovou drážkou
Varianty a úskalí umyvadlových odtoků
9.10.2015 Návody

Nejběžnější typ odtoku představuje výpusť. K tomu, jak ji vybírat, existují 4 snadná pravidla. U moderních umyvadel se velmi často setkáte s kreativně pojatými odtoky či nejrůznějšími designovými krytkami. Ať už mají jakýkoli tvar a provedení, jedno mají společné: pod každou designovou odtokovou drážkou či krytkou najdete...

bidet_bidetova_sedatko_bidetova_sprska
Bidet vs bidetové sedátko vs bidetová sprcha
9.10.2015 Návody

Účel bidetu, bidetového sedátka a bidetové spršky je stejný. Který z výrobků je ale lepší? Jednoduchá odpověď zní: pro každého něco jiného. Zastánci bidetu budou nejspíš argumentovat tím, že bidet tu byl první. I když je ve velké části světa naprostou samozřejmostí, u nás ho stále vnímáme jako luxusní zboží, které si mohou dopřát jen majitelé velkých koupelen. V něčem mají pravdu. Bidet je ze všech tří variant...

Chci informovat o všem, co mě zajímá

Nejnovější dění ze světa koupelen.

Koupelnové studio

Zobrazit na mapě

Jeseniova 1164/47, 13000 Praha 3

Otevírací doba:

PO–ČT: 10.00–18.30PÁ: 10.00–17.00SO–NE: 10.00–13.30 (tento týden zavřeno), Zavřeno

Aktuální nabídka...Víc než jen prodejna...
 277 277 911  / dnes 10.00–18.30
 
 
  obsah košíkupočet:0 kscena:0
 
   

Copyright © 2007-2020 by Www.perfecto.cz - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních informací (GDPR)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.OK